دیزل ژنراتور کوپله فابریک

 

دیزل ژنراتور کوپله اروپا-دیزل ژنراتور کوپله کامینز پاور-دیزل ژنراتور کوپله cummins power gene ration-دیزل ژنراتور کوپله fgwilson-دیزل ژنراتور کوپله sdmo-دیزل ژنراتور کوپله پاراماک ایتالیا-دیزل ژنراتور کوپله paramak-


شرکت اسپادانا صنعت گلدشت علاوه بر کوپله موتور و ژنراتور قادر است, دیزل ژنراتور را به صورت کوپله فابریک با برندهای مختلف اروپایی و آمریکایی وارد سازد. برند های همچون CumminspowerGeneration دیزل ژنراتور کوپله فابریک شرکت CumminspowerGeneration انگلستان ،Sdmo فرانسه ؛ FGwilson انگلستان و Pramac ایتالیا و...

 

دیزل ژنراتور-دیزل ژنراتور کامینز پاور-دیزل ژنراتور Cumminspowergeneration-دیزل ژنراتور کوپله فابریک کامینز پاور-موتور دیزلی
کامینز Cummins power
دیزل ژنراتور-دیزل ژنراتور کامینز پاور-دیزل ژنراتور Cumminspowergeneration-دیزل ژنراتور کوپله فابریک کامینز پاور-موتور دیزلی
کامینز
دیزل ژنراتو-دیزل ژنراتور اف جی ویلسون-دیزل ژنراتور کوپله فابریک پرکینز-دیزل ژنراتور fgwilson-دیزل ژنراتور کوپله فابریک اروپا و آمریکا
FGWilson
دیزل ژنراتو-دیزل ژنراتور اف جی ویلسون-دیزل ژنراتور کوپله فابریک پرکینز-دیزل ژنراتور fgwilson-دیزل ژنراتور کوپله فابریک اروپا و آمریکا
FGWilson
دیزل ژنراتور کوپله فابریک sdmo-دیزل ژنراتور-دیزل ژنراتور کوپله فابریک-sdmo-دیزل ژنراتور کوپله اروپا و آمریکا
SDMO  ایتالیا
p
ELEMAX
pramacPramac


 


توصیه هایی در هنگام خرید :

 دیزل ژنراتور در دو کاربرد اضطراری (Standby) و دوم دائم کار (Prime) استفاده می شود.
  •  کاربرد اول:

در مراکز صنعتی و سایر ارگان های حساس, که قطع برق موجب خسارات مالی و بعضا انسانی می شود, استفاده می گردد. از قبیل بیمارستان ها, فرودگاه ها, کارخانه های تولید موادغذایی و… . در کاربرد Standby دیزل ژنراتور از تابلو ATS (تابلو برق امرجنسی), به منظور خاموش و روشن کردن دستگاه بصورت کاملا اتوماتیک, علاوه بر تابلو حفاظت و کنترل دیزل ژنراتور(تابلو برق AMF) استفاده می شود.

  • کار برد دوم:

در مکان هایی استفاده می شود که خطوط انتقال برق وجود ندارد, ویا استفاده از برق شهر مقرون به صرفه نیست, از قبیل: معادن, تالارها و… . در این کاربرد توصیه می شود. دیزل ژنراتور حتما دارای تابلوی حفاظت وکنترل قدرتمند, که شامل بردهای کنترل حفاظت است, استفاده می گردد. در پاره ای از زمان ها استفاده از دیزل ژنراتور باعث آلودگی صوتی شده, وایجاد مزاحمت می کند, در این مواقع استفاده از کانوپی برای دیزل ژنراتور (( سایلنت))  توصیه می شود. این تجهیز جهت افزایش IP دیزل ژنراتور نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

حمل

حمل ونقل دیزل ژنراتور به کرات در مواقعی که در مکانی مشخص  استفاده نمی شود, بسیار مهم وپر هزینه می باشد. به این منظور دیزل ژنراتور را بروی تریلی قرار داده, که می توان آن را از مکانی به مکانی دیگر به راحتی حمل کرد.

گرمکن

در مناطق سرد سیر کشور عزیزمان ایران, سرما باعث می شود دمای گازوئیل به نقطه احتراق نرسد, درنتیجه دیزل ژنراتور روشن نشود (پس از استارت دیزل ژنراتور خاموش شود). در این مواقع  استفاده از گرمکن, جهت گرم کردن دمای اولیه بدنه موتور دیزل توصیه می شود. در مواقع اضطراری جهت آماده به کار نگه داشتن باطری دیزل ژنراتور, از باتری شارژر در داخل تابلو دیزل ژنراتور استفاده می شود, تا در مدت زمان خاموشی دیزل ژنراتور, باتری به وسیله برق شهر شارژ شود.

دیزل ژنراتور چیست؟ قیمت آن به چه عواملی بستگی دارد؟ و  چگونه کار می کند؟

چهار قسمت اصلی تشکیل دهنده دیزل ژنراتور عبارتند از:
۱موتور دیزل Engine :
موتور دیزل از نوع درون احتراقی دور تابت است. یعنی براثر تراکم وافزایش فشار وارد بر گازوئیل در داخل سیلندر, گازوئیل به دمای احتراق می رسد, ودر نتیجه در داخل سیلندر منفجر می شود. در اثر این انفجار پیستون ها به عقب پرتاب شده, واین حرکت از طریق دسته شاتون به میلنگ موتور دیزل منتقل می شود. سپس میلنگ با سرعت ثابت ۱۵۰۰rpm +5% به حرکت در می آید. به وسیله سیستم گاورنر تلرانس +۵% سرعت حذف می شود, ودر نتیجه فرکانس خروجی ژنراتور ۵۰HZ  می ماند. 
۲ژنراتور Genrator :
ژنراتور ها از دو ژنراتور سنکرون یکی با نام
  • EXCITER ((ژنراتور راه انداز))
  • ودیگری با نام ژنراتور MAIN ((ژنراتوراصلی)) تشکیل شده اند.

به وسیله AVR ((روگولاتور ولتاژ ژنراتور)) ولتاژ تحریک EXCITER تغییر می کند, و سپس ژنراتورسنکرون MAIN حرکت دورانی با سرعت ۱۵۰۰RPM را, طبق رابطه N=120*F/P و براساس قانون فارادی (( هرگاه یک هادی در میدان مغناطیسی متغییر قرا بگیرد, دو سر آن هادی با رابطه V=k*dB/dt ولتاژ القا می کند, که اثر آن در خلاف جهت میدان مغناطیسی مولد است.)) به صورت یک شکل موج سینوسی ایجاد می کند, در هر یک از دو سر سیم پیچی های ژنراتورسنکرون main (( هر ژنراتور سنکرون هشت سر دارد, که سه سر مربوط به (a – b -c) و سه سر دیگر( ‘a’ – b ‘- c ) است, که به اصطلاح فازهای R – S -T هستند, ودوسر هم N و N’ است, که همان نول می باشد.)) به دلیل اختلاف فاز مکانی ۱۲۰ درجه, سه هادی باهم سه شکل موج سینوسی با هم اختلاف فاز  ۱۲۰ درجه داشته, ومجموع آن ها که سیم پیج نول است, ولتاژ صفر در حالت تعادل ایجاد می کند((VR+VS+VT=VN=0)).

۳- نوع کوپله (کوپله ایران ویا فابریک اروپایی) :
ساخت شاسی از نوع باک دار ویا بدون باک, وقرار دادن موتور دیزل و نیز ژنراتور بروی این شاسی, وسپس اتصال پیج های موتور دیزل در ژنراتور را اصطلاحا کوپله کردن وشاسی سازی می نامند,  که چناچه این کوپله وشاسی در ایران ساخته شود, آن را کوپله ایران, و اگر در اروپا ساخته شود کوپله فابریک اروپایی  را اتلاق می کنند.((از لحاظ کفیت کوپله ایران با کوپله فابریک, تنها در موارد فوق است, که خریدار می تواند در نوع کوپله ایران اعمال نظر کند, ودر نتیجه دیزل ژنراتور با هر ظاهری داشته باشند . پس تفاوت در نوع کوپله بسیار ناچیز است, اما تفاوت قیمت دیزل ژنراتور ایران با دیزل ژنراتور فابریک بسیار قابل توجه می باشد.))
۴- تابلو برق :
بهترین تابلو حفاظت کنترل (تابلو AMF) , تابلویی است که کلیه پارمترهای اساسی دیزل ژنراتور ایران, ویا فابریک را کنترل نماید, به صورت مداوم ودر صورت وجود اشکال موارد عیب را به دقت مشخص نماید, لذا تابلو با برد  ((کنترلر)) توصیه می شود, وشرکت فنی ومهندسی اسپادانا صنعت, با استفاده از برد کنترلی دیپسی انگلستان((DSE Made IN UK)) و برد کنترلی وودوارد آلمان (( WOODWARD Made IN GERMANY)) جهت مراکز حساس وپر اهمیت , وبرد کنترلی کامپ چک((COMAP Made IN CZECH)) جهت مراکز با اهمیت کمتر این تابلو را طراحی وتولید می نماید.
شرکت فنی ومهندسی اسپادانا صنعت

با ارائه انواع دیزل ژنراتور از قبیل : 

در خدمت صنعتگران و موسسات کشور عزیزمان ایران است. جهت در یافت لیست قیمت , خرید  ویا عیب یابی وتعمیرات با این شرکت تماس حاصل نمایید. لازم به ذکر است, این شرکت با اطلاع از کاربرد دیزل ژنراتور توسط شما عزیزان, برند مناسب و امکانات مورد نیاز از قبیل تابلوامرجنسی و… را به اطلاع شما می رساند.

توصیه:

در هنگام خرید  قبل از مقایسه قیمت و دریافت لیست قیمت, همواره نسبت به توصیه های بخش فنی شرکت اسپادانا صنعت دقت نماید. زیرا کارشناسان اسپادانا صنعت با اطلاع از نوع کاربری, وچگونگی محیط خریدار پیشنهادی با نازل ترین قیمت ممکن ارائه می دهد, که کلیه نیازهای خریداران را تامین می نماید. وهمچنین از قیمت رقابتی دیزل ژنراتور شما را بهره مند می سازد. بنابراین قبل از خرید  همواره به مطالب فوق توجه نمایید.