دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور کوپله ایران-اسپادانا صنعت

 

دیزل ژنراتور,دیزل ژنراتور ولوو,دیزل ژنراتور کامینز,دیزل ژنراتور لوول,قیمت دیزل ژنراتور,موتور ژنراتور بنزینی

شرکت فنی مهندسی اسپادانا صنعت با تکیه بر نیروهای کارآزموده و مجرب, و نیز ارتباط تنگاتنگ با شرکت های مطرح اروپایی بر اساس  دانش روز دنیا,  اقدام به کوپله و تولید دیزل ژنراتور در داخل کشور کرده است. این شرکت علاوه بر برندهای  مطرحی مانند   CUMMINS ،PERKINS، VOLVO PENTA ونام برده شده, همچنین برندهای MAAN آلمان,  DUTZآلمان, MTU آلمان و نیز Benz آلمان ویا ایدم تبریز را به صورت پک کامل, ویا به عنوان موتور تک عرضه می نماید.

 

دیزل ژنراتور,دیزل ژنراتور ولوو,دیزل ژنراتور لوول,دیزل ژنراتور کامینز,دیزل ژنراتور,قیمت دیزل ژنراتور,موتور ژنراتور بنزینی
دیزل ژنراتور ولوو ((VOLVO PENTA GENSET))
دیزل ژنراتور,دیزل ژنراتور کامینز,دیزل ژنراتور ولوو,دیزل ژنراتور پرکینز,دیزل ژنراتور,قیمت دیزل ژنراتور,موتور ژنراتور بنزینی
دیزل ژنراتور کامینز ((CUMMINS GENSET))
دیزل ژنراتور,دیزل ژنراتور کامینز,دیزل ژنراتور ولوو,دیزل ژنراتور پرکینز,دیزل ژنراتور لوول,قیمت دیزل ژنراتور,موتور ژنراتور بنزینی
دیزل ژنراتور پرکینز ((PERKINS GENSET))

توجه:

کلیه موتور برق های شرکت فنی ومهندسی اسپادانا صنعت( کوپله ایران )با ژنراتورهای استامفورد انگلستان, لروی سامر فرانسه, مکالته ایتالیا, کوپله شده است. تابلوهای حفاظت و کنترل ((A.M.F)) این شرکت, شامل برد DSE انگلستان ویا COMAP جمهوری چک می باشد.


 

توصیه هایی در هنگام خرید :

 دیزل ژنراتور در دو کاربرد اضطراری (Standby) و دوم دائم کار (Prime) استفاده می شود.
  •  کاربرد اول:

در مراکز صنعتی و سایر ارگان های حساس, که قطع برق موجب خسارات مالی و بعضا انسانی می شود, استفاده می گردد. از قبیل بیمارستان ها, فرودگاه ها, کارخانه های تولید موادغذایی و… . در کاربرد Standby دیزل ژنراتور از تابلو ATS (تابلو برق امرجنسی), به منظور خاموش و روشن کردن دستگاه بصورت کاملا اتوماتیک, علاوه بر تابلو حفاظت و کنترل دیزل ژنراتور(تابلو برق AMF) استفاده می شود.

  • کار برد دوم:

در مکان هایی استفاده می شود که خطوط انتقال برق وجود ندارد, ویا استفاده از برق شهر مقرون به صرفه نیست, از قبیل: معادن, تالارها و… . در این کاربرد توصیه می شود. دیزل ژنراتور حتما دارای تابلوی حفاظت وکنترل قدرتمند, که شامل بردهای کنترل حفاظت است, استفاده می گردد. در پاره ای از زمان ها استفاده از دیزل ژنراتور باعث آلودگی صوتی شده, وایجاد مزاحمت می کند, در این مواقع استفاده از کانوپی برای دیزل ژنراتور (( سایلنت))  توصیه می شود. این تجهیز جهت افزایش IP دیزل ژنراتور نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

حمل

حمل ونقل دیزل ژنراتور به کرات در مواقعی که در مکانی مشخص  استفاده نمی شود, بسیار مهم وپر هزینه می باشد. به این منظور دیزل ژنراتور را بروی تریلی قرار داده, که می توان آن را از مکانی به مکانی دیگر به راحتی حمل کرد.

گرمکن

در مناطق سرد سیر کشور عزیزمان ایران, سرما باعث می شود دمای گازوئیل به نقطه احتراق نرسد, درنتیجه دیزل ژنراتور روشن نشود (پس از استارت دیزل ژنراتور خاموش شود). در این مواقع  استفاده از گرمکن, جهت گرم کردن دمای اولیه بدنه موتور دیزل توصیه می شود. در مواقع اضطراری جهت آماده به کار نگه داشتن باطری دیزل ژنراتور, از باتری شارژر در داخل تابلو دیزل ژنراتور استفاده می شود, تا در مدت زمان خاموشی دیزل ژنراتور, باتری به وسیله برق شهر شارژ شود.

دیزل ژنراتور چیست؟ قیمت آن به چه عواملی بستگی دارد؟ و  چگونه کار می کند؟

چهار قسمت اصلی تشکیل دهنده دیزل ژنراتور عبارتند از:
1موتور دیزل Engine :
موتور دیزل از نوع درون احتراقی دور تابت است. یعنی براثر تراکم وافزایش فشار وارد بر گازوئیل در داخل سیلندر, گازوئیل به دمای احتراق می رسد, ودر نتیجه در داخل سیلندر منفجر می شود. در اثر این انفجار پیستون ها به عقب پرتاب شده, واین حرکت از طریق دسته شاتون به میلنگ موتور دیزل منتقل می شود. سپس میلنگ با سرعت ثابت 1500rpm +5% به حرکت در می آید. به وسیله سیستم گاورنر تلرانس +5% سرعت حذف می شود, ودر نتیجه فرکانس خروجی ژنراتور 50HZ  می ماند. 
2ژنراتور Genrator :
ژنراتور ها از دو ژنراتور سنکرون یکی با نام
  • EXCITER ((ژنراتور راه انداز))
  • ودیگری با نام ژنراتور MAIN ((ژنراتوراصلی)) تشکیل شده اند.
به وسیله AVR ((روگولاتور ولتاژ ژنراتور)) ولتاژ تحریک EXCITER تغییر می کند, و سپس ژنراتورسنکرون MAIN حرکت دورانی با سرعت 1500RPM را, طبق رابطه N=120*F/P و براساس قانون فارادی (( هرگاه یک هادی در میدان مغناطیسی متغییر قرا بگیرد, دو سر آن هادی با رابطه V=k*dB/dt ولتاژ القا می کند, که اثر آن در خلاف جهت میدان مغناطیسی مولد است.)) به صورت یک شکل موج سینوسی ایجاد می کند, در هر یک از دو سر سیم پیچی های ژنراتورسنکرون main (( هر ژنراتور سنکرون هشت سر دارد, که سه سر مربوط به (a – b -c) و سه سر دیگر( ‘a’ – b ‘- c ) است, که به اصطلاح فازهای R – S -T هستند, ودوسر هم N و N’ است, که همان نول می باشد.)) به دلیل اختلاف فاز مکانی 120 درجه, سه هادی باهم سه شکل موج سینوسی با هم اختلاف فاز  120 درجه داشته, ومجموع آن ها که سیم پیج نول است, ولتاژ صفر در حالت تعادل ایجاد می کند((VR+VS+VT=VN=0)).
3- نوع کوپله (کوپله ایران ویا فابریک اروپایی) :
ساخت شاسی از نوع باک دار ویا بدون باک, وقرار دادن موتور دیزل و نیز ژنراتور بروی این شاسی, وسپس اتصال پیج های موتور دیزل در ژنراتور را اصطلاحا کوپله کردن وشاسی سازی می نامند,  که چناچه این کوپله وشاسی در ایران ساخته شود, آن را کوپله ایران, و اگر در اروپا ساخته شود کوپله فابریک اروپایی  را اتلاق می کنند.((از لحاظ کفیت کوپله ایران با کوپله فابریک, تنها در موارد فوق است, که خریدار می تواند در نوع کوپله ایران اعمال نظر کند, ودر نتیجه دیزل ژنراتور با هر ظاهری داشته باشند . پس تفاوت در نوع کوپله بسیار ناچیز است, اما تفاوت قیمت دیزل ژنراتور ایران با دیزل ژنراتور فابریک بسیار قابل توجه می باشد.))
4- تابلو برق :
بهترین تابلو حفاظت کنترل (تابلو AMF) , تابلویی است که کلیه پارمترهای اساسی دیزل ژنراتور ایران, ویا فابریک را کنترل نماید, به صورت مداوم ودر صورت وجود اشکال موارد عیب را به دقت مشخص نماید, لذا تابلو با برد  ((کنترلر)) توصیه می شود, وشرکت فنی ومهندسی اسپادانا صنعت, با استفاده از برد کنترلی دیپسی انگلستان((DSE Made IN UK)) و برد کنترلی وودوارد آلمان (( WOODWARD Made IN GERMANY)) جهت مراکز حساس وپر اهمیت , وبرد کنترلی کامپ چک((COMAP Made IN CZECH)) جهت مراکز با اهمیت کمتر این تابلو را طراحی وتولید می نماید.
شرکت فنی ومهندسی اسپادانا صنعت

با ارائه انواع ژنراتوردیزلی از قبیل : 

در خدمت صنعتگران و موسسات کشور عزیزمان ایران است. جهت در یافت لیست قیمت , خرید  ویا عیب یابی وتعمیرات با این شرکت تماس حاصل نمایید. لازم به ذکر است, این شرکت با اطلاع از کاربرد دیزل ژنراتور توسط شما عزیزان, برند مناسب و امکانات مورد نیاز از قبیل تابلوامرجنسی و… را به اطلاع شما می رساند.

توصیه هایی در خصوص خرید موتور برق:

در هنگام خرید  قبل از مقایسه قیمت و دریافت لیست قیمت, همواره نسبت به توصیه های بخش فنی شرکت اسپادانا صنعت دقت نماید. زیرا کارشناسان اسپادانا صنعت با اطلاع از نوع کاربری, وچگونگی محیط خریدار پیشنهادی با نازل ترین قیمت ممکن ارائه می دهد, که کلیه نیازهای خریداران را تامین می نماید. وهمچنین از قیمت رقابتی موتوربرق شما را بهره مند می سازد. بنابراین قبل از خرید  همواره به مطالب فوق توجه نمایید.

 

 

برچسب‌ها, , , , , ,

error: تمامی حقوق مطالب این سایت متعلق به اسپادانا صنعت بوده و غیر قابل کپی می باشد