تابلو دیزل ژنراتور

 

همه دیزل ژنراتورها برای اینکه بصورت کامل حفاظت شوند به تابلو برق احتیاج دارند.

 

 • تابلو حفاظت و کنترل دیزل ژنراتور یا AMF

وظیفه تابلو دیزل ژنراتور  کنترل دیزل ژنراتور است که در صورت بروز اشکال و نقص فنی بوسیله برد کنترلی آن را به مصرف کننده اطلاع می دهد. و این وظیفه تابلو حفاظت و کنترل دیزل ژنراتور یا AMF می باشد.

 

 • تابلو چنج آور یا ATS

عملیات دیگری که تابلو دیزل ژنراتور انجام می دهد این است که بصورت اتوماتیک مصرف کننده را به برق شهر و یا دیزل ژنراتور وصل کند. و این وظیفه تابلو چنج آور-تابلو اضطراری-تابلو امرجنسی-تابلو ATS می باشد. همچنین نوع دیگری از تابلو دیزل ژنراتور هم وجود دارد با عنوان تابلو سنکرون پارالل دیزل ژنراتورکه این نوع تابلو ها وظیفه سنکرون وپارالل کردن دو یا چند دیزل را باهم و یا با برق شهر را دارند.

 

تابلو کنترل دستی (AMF) دیزل ژنراتورتابلو سنکرون دیزل ژنراتورتابلو چنج آور اتوماتیک (ATS) دیزل ژنراتور

   تابلو کنترل دستی (تابلو AMF) دیزل ژنراتور  

 تابلو سنکرون دیزل ژنراتور

تابلو چنج آور اتوماتیک ( امرجنسی ) دیزل ژنراتور


 

توصیه هایی در خرید و ساخت تابلو دیزل ژنراتور (آنچه درباره تابلو دیزل ژنراتور، تابلو امرجنسی، تابلو سنکرون و پارلل باید بدانیم):

 

تابلو دیزل ژنراتور-تابلو امرجنسی

در کاربرد های اضطراری که دیزل ژنراتور نقش Standby دارد استفاده از تابلو امرجنسی (تابلو ATS) نیاز می باشد.بدین ترتیب با قطع برق شهر ، دیزل ژنراتور بصورت اتوماتیک روشن شده و جایگزین برق شهر می گردد و با وصل شدن مجدد برق شهر، دیزل ژنراتور بصورت اتوماتیک خاموش می گردد،تابلو ATS  با نام های

 • تابلو Change overدیزل ژنراتور(تابلو چنج آور)

 • تابلوEmergency دیزل ژنراتور(تابلو امرجنسی)

 • تابلو اضطراری دیزل ژنراتور

 • تابلو اتوماتیک دیزل ژنراتور نامیده می شود.

نکته

لازم بذکر است تابلو ATS (تابلو امرجنسی) در حالت استاندارد خود با یک عدد برد کنترلی دیزل ژنراتور مدیریت می شود و این نکته باعث می شود علاوه بر عملکرد بصورت اتوماتیک، کنترل و حفاظت دیزل ژنراتور و بعضا مونیتورینگ کمیت های اصلی دیزل ژنراتور را به عهده داشته باشد.

 

تابلو دیزل ژنراتور-تابلو حفاظت و کنترل دیزل ژنراتور

در کاربرد دائم دیزل ژنراتور از قبیل تامین برق معادن و… وجود یک تابلو دیزل ژنراتور(تابلو برق) قدرتمند جهت کنترل و حفاظت دیزل ژنراتور و نیز نمایش کمیت های اصلی دیزل ژنراتور بسیار مهم و اساسی است، به این منظور از تابلو های AMF دیزل ژنراتور (تابلو حفاظت و کنترل دیزل ژنراتور) استفاده می شود.

تابلو AMF دیزل ژنراتور که با نام های

 • تابلو اصلی دیزل ژنراتور

 • تابلو کنترل  ژنراتور

 • تابلو حفاظت و کنترل دیزل ژنراتور

 • تابلو توزیع دیزل ژنراتور

 • تابلو قدرت دیزل ژنراتور 

 • تابلو فرمان دیزل ژنراتور مشهور است .

 

نکته

در کاربرد های اضطراری نیز وجود دارد که یا با تابلو امرجنسی دیزل ژنراتور ادغام می گردد ویا بصورت مجزا از تابلو چنج آور بوده و خود نقش کنترل و حفاظت دیزل ژنراتور را به عهده داشته که در این صورت تابلو اتوماتیک ژنراتور نیازی به برد کنترلی ندارد.

 

توجه:

در مواردی که خرید یک ژنراتور با توان بالا مقرون به صرفه نیست و یا تعدادی ژنراتور از قبل موجود بوده ولی نیاز به ژنراتور با توان بالاتر است ویا هنگامی که می خواهیم  بعد ازقطع  برق شهر (برق اصلی) در هنگام وصل مجدد هیچ گونه خاموشی احساس نشود و نیز در مواردی که جهت کاهش هزینه خرید برق(کاهش قبض برق) وسایر موارد دیگر نیازمند تابلو دیزل ژنراتور از نوع تابلو های سنکرون پارالل دیزل ژنراتور هستیم.

تابلو سنکرون پارالل دیزل ژنراتور به دو صورت طراحی می شوند:

الف)سنکرون و پارالل شدن چند عدد دیزل ژنراتور باهم

ب)سنکرون و پارالل شدن  یک ویا مجموع چند عدد دیزل ژنراتور با برق شهر (برق اصلی)

تابلو های سنکرون پارالل دیزل ژنراتور با القابی از قبیل تابلو سنکرون دیزل ژنراتور،تابلو پارالل دیزل ژنراتور،تابلو سنکرون ژنراتور در بازار ایران شهره هستند.

 

توجه!!!

خواهشمند است در موقع خرید دیزل ژنراتور و یا بهینه سازی دیزل ژنراتور موارد فوق را مدنظر قرار دهید.

شرکت فنی و مهندسی اسپادانا صنعت در هنگام فروش دیزل ژنراتور تابلو موتور برق و تابلو امرجنسی ژنراتور و تابلو سنکرون ژنراتور خود را با برد دیزل ژنراتور دیپسی انگلستان، برد دیزل ژنراتور ودوارد آلمان ، و یا برد دیزل ژنراتور کامپ چک طراحی و تولید می کند و استفاده از سایر برد های دیزل ژنراتور از قبیل دیتاکام ترکیه و برنینی ایتالیا به دلیل کیفیت پایین و مشکلات این برد های کنترلی از دسته تولید محصولات خود خارج نموده است و تنها در صورت درخواست مشتری از این بردهای کنترلی استفاده می کند.

 

برچسب‌ها, , ,

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
error: تمامی حقوق مطالب این سایت متعلق به اسپادانا صنعت بوده و غیر قابل کپی می باشد